Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2013

             Październik 2013
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychJesień nie musi być taka smutna… Tradycyjnie w październiku świętowaliśmy w naszym gimnazjum Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych organizowany przez International Association of School Librarianship. 


Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało:
"Biblioteki szkolne – bramy życia".


W naszej szkole impreza została zorganizowana w  ostatnim tygodniu października. O planowanej imprezie informowały plakaty rozwieszone na terenie szkoły, tablica Koła Bibliotecznego oraz plakatowa wystawa tematyczna w holu szkoły. W organizacji i przeprowadzeniu MMBSz pomagało Koło Biblioteczne oraz Aktyw Biblioteczny.W dniach od 21 do 25 października w czytelni zaprezentowano wystawę pt. "Biblioteki szkolne – bramy życia", której towarzyszyła prezentacja multimedialna „Motyw książki w malarstwie”.


Dla amatorów nowocześniejszej formuły biblioteki 
zorganizowano wystawę i konkurs na najlepsze 
graffiti o tematyce bibliotecznej wraz z prezentacją 
„Książka z przymrużeniem oka”.
Ponadto ogłoszono szkolny konkurs „Rusz głową koło” - na nową nazwę koła bibliotecznego i projekt strony internetowej oraz  udostępniono darmowe pobranie elektronicznej wersji czasopisma „Młody Technik”.  Tradycyjnie uczniowie mogli skorzystać z „Kącika darmowej książki” w wypożyczalni.

   Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu :)