Święto Narodowe Trzeciego Maja - Wystawa w bibliotece

W dniach od 26 kwietnia do 10 maja 2013 r. w czytelni odbyła się wystawa z okazji Święta 3 Maja. Wystawa została zorganizowana przez bibliotekę jako impreza towarzysząca obchodom Święta Konstytucji 3 Maja  w szkole.

Na ekspozycji można było zobaczyć książki i różne materiały opisujące historię tego święta oraz informacje na temat uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Treści były prezentowane na przykładzie pięknych wydawnictw albumowych, tytułów prasowych, reprodukcji malarskich i graficznych przypominających czasy Sejmu Czteroletniego. Między innymi zaprezentowano opis,  interpretację  i analizę obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”,  egzemplarze  współczesnych wydań Konstytucji,  tekst i nuty pieśni patriotycznej "Witaj, majowa jutrzenko" (znana też jako: „Mazurek 3 Maja”) oraz szereg  innych publikacji  historycznych.

Wystawie książek towarzyszyły informacje w postaci gazetki na tablicy  na temat historii uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.(Wykorzystano materiały z serwisu Biblioteka w Szkole- Krótkie gazetki na długie przerwy: "Powitajmy 3 Maja" w opracowaniu Izabeli  Zajączkowskiej).
 Perełkę wystawy stanowiły wyeksponowane w  witrynie egzemplarze najstarszych książek zgromadzonych w naszej bibliotece o tematyce związanej z  Konstytucją 3 Maja. Oprawę całości stanowiły  materiały  multimedialne na temat Konstytucji 3 Maja wyświetlane  w czytelni w czasie przerw.